BİLGİ VE TALEP FORMU

Detaylı bilgi almak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Evde PEG bakımı, perkütan endoskopik gastrostomi olarak adlandırılan bir beslenme tüpü prosedüründen sonra gereklidir. Bu tüp, midenin dışarıdan beslenmesine izin vermek için karın duvarına açılan bir delikten yerleştirilir. PEG tüpü, hastanın beslenme veya ilaç almasına yardımcı olmak için kullanılır.

Evde PEG bakımı, hastanın bu tüpü güvenli ve hijyenik bir şekilde kullanmasını sağlamak için gereklidir. Bu bakım işlemleri arasında tüpün temizlenmesi, beslenme çantasının hazırlanması ve beslenme işleminin doğru bir şekilde yapılması yer alır. PEG tüpü bakımı, enfeksiyon riskini azaltmak, tüpün tıkanmasını önlemek ve hastanın beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için yapılmalıdır.

PEG bakımının, alanında uzman sağlık personeli tarafından, özenle ve dikkatle yapılması son derece önemlidir. PEG uygulanmış hastalar kendilerini sosyal hayattan soyutlanmış hissedebilirler ve bu durum hem kendileri hem yakınları için psikolojik olarak zorlayıcı bir süreç olabilir. Bu durumda mental ve fiziksel sağlığı bir arada ele alan ve gerektiğinde ilgili yönlendirmeleri yapacak profesyonel ekiplerle çalışmanın önemi büyüktür.

Geropital Evde Sağlık ve Bakım Merkezi olarak profesyonel kadromuz ile, PEG ile ilgili ihtiyaç duyduğunuz tüm bakım hizmetlerini en kaliteli bakım ürünleri ile evinizin konforunda sizlere sunuyoruz.

Kendiniz veya yakınlarınız için Geropital PEG Bakımı hizmeti almak isterseniz Geropital Çağrı Merkezi üzerinden bize ulaşabilirsiniz.