BİLGİ VE TALEP FORMU

Detaylı bilgi almak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Yara bakımında amaç yara iyileşmesini engelleyen sebepleri tespit etmek, bu sebepleri ortadan kaldırmak ve yaranın iyileşeceği en uygun koşulları yaratmaktır. Yara oluşumunun altında yatan sebepleri ortaya çıkarmak için laboratuvar vb. yöntemler kullanılır. Bu süreçler sonrasında ilgili doktor ve hemşireler tarafından bir bakım planı oluşturulur ve doğru medikal ürünlerin kullanımı ile tedavi süreci başlar.

Yara bakım ürünlerinin kullanımında, yaraya özel tasarlanmış ürünler tercih edilmeli ve profesyonel ekip tarafından izlenmeli, yara hangi evrede ise tedavi buna uygun şartlarda sürdürülmelidir. Yara bakımında en önemli kriterlerin başında, uygulayacak kişilerin, “yara bakım eğitimi” almış sağlık profesyonelleri olması gelir.

Geropital Evde Sağlık ve Bakım Merkezi olarak profesyonel kadromuz ile yara bakımı ile ilgili ihtiyaç duyduğunuz tüm bakım hizmetlerini en kaliteli bakım ürünleri ile evinizin konforunda sizlere sunuyoruz.

Diyabetik ayak yarası nedir?

Diyabetik ayak yarası, diyabet hastalarında sıklıkla görülen bir komplikasyondur. Diyabet, kan şekeri seviyelerinin kontrol edilememesi nedeniyle zamanla damarlar, sinirler ve diğer dokulara zarar verir. Ayaklar, sinirlerin ve damarların yoğun olduğu bir bölgedir, bu nedenle diyabetik ayak yaraları sıklıkla ayaklarda görülür.

Yatak(Bası) yarası nedir?

Yatak yarası olarak bilinen basınç ülseri genellikle kemik çıkıntılarının olduğu alanlarda ortaya çıkan, deri ve derialtını kapsayan yumuşak doku hasarıdır. Yatağa bağımlı hastalarda basınç ülseri oluşumu riski daha yüksektir. Basınç ülserleri özellikle diz, topuk, dirsek, sırt ve ayak bilekleri gibi kemik çıkıntılarının olduğu bölgelerde hassasiyet sebebi ile daha fazla görülmektedir.

Ameliyat sonrası pansuman nedir?

Hastanın ameliyat sonrasında belirli periyotlarla ameliyat sonrası pansuman hizmeti alması son derece gereklidir. Bu işlemin doktoru tarafından tanımlandığı şekli ile uygulanması, ameliyatın başarısı açısından büyük önem taşır. Ameliyat sonrası pansuman hizmetlerinin günümüz şartlarında evde yapılabiliyor olması hasta ve yakınlarının hastane enfeksiyonlarından korunabilmeleri için büyük avantaj sağlar.

VAC tedavisi nedir?

Negatif basınçlı yara tedavisi diğer bilinen adıyla VAC tedavisi sistemleri yaranın iyileşmesini hızlandırmak için kullanılır. Kanlanmayı arttırmak, hücreleri beslemek gibi birçok etkisi olan VAC tedavisi özellikle yanık tedavisinde ve bası ülserlerinde kullanılır. Vakum yardımlı yanık tedavisi, ozonlanmış bidistile veya gümüşlü su ile yıkama gibi birçok çeşidi olan VAC tedavisinin eğitimli sağlık profesyonelleri tarafından sunulması büyük önem taşır.

Yara Bakımı Paketi Kapsamı Nedir?

Yara bakımı paketi, gerek planlı bir şekilde yaranın takip edilmesini gerekse de maliyet açısından tasarrufu sağlamaktadır. Kesintisiz ve doktor gözetiminde takip edilen yaranın iyileşme hızı artar ve doğru uygulanan tedavi ile yara iyileşmesinde başarıya ulaşılır. Yara bakımı bütüncül bir hizmettir. Gerek görülürse antibiyotik kullanımı, doğru malzeme seçimi önemlidir. Yaranın derecesi belirlenmeli ve buna uygun olan bir bakım planı yapılmalıdır.

Geropital'in deneyimli doktorları ve yara bakımı eğitimi almış sağlık çalışanları ile süreklilik içinde yara bakımı hizmetini bütüncül şekilde sunmaktadır. Bakım planının yapılması ile birlikte, pansuman rutini, antibiyotik tedavisi, beslenme planı gibi birçok konuda destek sağlanmaktadır. Sevdikleriniz veya kendiniz için yara bakımı paketi konusunda detaylı bilgi almak veya randevu oluşturmak için Geropital'in 0232 33 22 112'li numarasını arayabilirsiniz.