BİLGİ VE TALEP FORMU

Detaylı bilgi almak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Kolostomi ve ürostomi, cerrahi bir prosedür sonrasında bağırsak veya idrar yollarının vücut dışına açıldığı durumlarda kullanılan tıbbi prosedürlerdir. Evde kolostomi ve ürostomi bakımı, bu prosedürlerin sonrasında hastaların evlerinde bu açıklıkların hijyenik koşullarda ve doğru şekilde bakımının yapılmasını kapsayan bir hizmettir.

Kolostomi bakımı, kolostomi torbası adı verilen bir çantayı kullanarak bağırsak hareketlerinin toplanmasını içerir. Evde kolostomi bakımı şu işlemleri kapsar:

  1. Kolostomi torbasının değiştirilmesi: Kolostomi torbası, bağırsak hareketlerinin toplandığı bir çantadır ve belirli aralıklarla değiştirilmelidir. Torbanın doğru bir şekilde takıldığından ve sızıntı olmadığından emin olunmalıdır.

  2. Cilt bakımı: Kolostomi torbasının yapışkan yüzeyi ciltte tahrişe veya enfeksiyona neden olabilir. Bu nedenle, cilt düzenli olarak temizlenmeli ve koruyucu bir krem kullanılmalıdır.

  3. Beslenme: Kolostomi torbası ile beslenen hastalar, uygun beslenme alışkanlıkları edinmelidir. Bu, yeterli sıvı alımı, posa içeren gıdalar ve protein açısından zengin besinler içermelidir.

Ürostomi bakımı, idrarın vücut dışına akması için yapılan bir cerrahi prosedür sonrasında yapılacak bakım işlemlerini kapsar. Evde ürostomi bakımı şu işlemleri kapsar:

  1. Torbanın değiştirilmesi: Ürostomi torbası, idrarın toplandığı bir çantadır ve belirli aralıklarla değiştirilmelidir. Torbanın doğru bir şekilde takıldığından ve sızıntı olmadığından emin olunmalıdır.

  2. Cilt bakımı: Ürostomi torbasının yapışkan yüzeyi ciltte tahrişe veya enfeksiyona neden olabilir. Bu nedenle, cilt düzenli olarak temizlenmeli ve koruyucu bir krem kullanılmalıdır.

  3. Beslenme: Ürostomi torbası ile beslenen hastalar, uygun beslenme alışkanlıkları edinmelidir. Bu, yeterli sıvı alımı ve idrar rengindeki değişikliklere dikkat edilmesini içermelidir.

Evde kolostomi ve ürostomi bakımı, hastaların bu tür işlemlerin sonrasında evde rahat bir şekilde yaşayabilmelerini ve sağlıklı bir şekilde devam etmelerini sağlar. Bu tür bakım işlemlerinin düzenli olarak yapılması, enfeksiyon riskini azaltır ve hastanın rahat bir şekilde yaşamasına yardımcı olur. Bu nedenle, bu işlemlerin doğru bir şekilde yapılması ve düzenli olarak takip edilmesi son derece önemlidir. Ayrıca, evde kolostomi ve ürostomi bakımı bir sağlık profesyoneli tarafından yapılmalıdır.

Bu profesyoneller, evde bu tür bakım hizmetlerini sağlayan tıbbi ekip tarafından eğitilmiş ve sertifikalandırılmış kişilerdir. Evde kolostomi ve ürostomi bakımı hizmetleri, hastanın ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterebilir ve bu nedenle özelleştirilmiş bir bakım planı hazırlanması gerekebilir.

Geropital Evde Sağlık ve Bakım Merkezi olarak bünyemizdeki profesyonel sağlık çalışanlarımız ile kolostomi ve ürostomi için gereken tüm bakım hizmetlerini en kaliteli bakım ürünleri ile evinizin konforunda sizlere sunuyoruz.

Kendiniz veya yakınlarınız için Geropital Kolostomi ve Ürostomi Bakımı hizmeti almak isterseniz Geropital Çağrı Merkezi üzerinden bize ulaşabilirsiniz.