BİLGİ VE TALEP FORMU

Detaylı bilgi almak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Evde Pansuman Hizmetleri

Evde pansuman hizmetleri kişinin özellikle ameliyat sonrasında ve diğer gerekli durumlarda hastaneye gitmesine gerek kalmadan evinde alabileceği pansuman hizmetlerini kapsamaktadır. Hastanın yara bölgesinin enfekte olmasının ve hayati tehdit oluşturmasının önüne geçmek için pansuman yapılacak alanın ve sonrasında yara ortamının hijyeni son derece önemlidir.

Geropital Evde Pansuman ve Yara Bakımı hizmeti dahilinde profesyonel yara bakım ekibimiz kullandıkları yenil nesil sağlık ürünleri ile hastanın pansuman bölgesinin ve pansumannın gerçekleştiği ortamın ideal hijyenini sağlar.

Kendiniz veya yakınlarınız için Geropital Evde Pansuman ve Yara Bakımı hizmeti almak isterseniz Geropital Çağrı Merkezi üzerinden bize ulaşabilirsiniz.


Evde Yara Bakım Hizmetleri

Yara bakımında amaç yara iyileşmesini engelleyen sebepleri tespit etmek, bu sebepleri ortadan kaldırmak ve yaranın iyileşeceği en uygun koşulları yaratmaktır. Yara oluşumunun altında yatan sebepleri ortaya çıkarmak için laboratuvar vb. yöntemler kullanılır. Bu süreçler sonrasında ilgili doktor ve hemşireler tarafından bir bakım planı oluşturulur ve doğru medikal ürünlerin kullanımı ile tedavi süreci başlar.

Yara bakım ürünlerinin kullanımında, yaraya özel tasarlanmış ürünler tercih edilmeli ve profesyonel ekip tarafından izlenmeli, yara hangi evrede ise tedavi buna uygun şartlarda sürdürülmelidir.

Yara bakımında en önemli kriterlerin başında, uygulayacak kişilerin, “yara bakım eğitimi” almış sağlık profesyonelleri olması gelir.

Geropital Evde Sağlık ve Bakım Merkezi olarak profesyonel kadromuz ile yara bakımı ile ilgili ihtiyaç duyduğunuz tüm bakım hizmetlerini en kaliteli bakım ürünleri ile evinizin konforunda sizlere sunuyoruz.

Kendiniz veya yakınlarınız için Geropital Evde Yara Bakım hizmeti almak isterseniz Geropital Çağrı Merkezi üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

DİYABETİK AYAK TEDAVİSİ

Diyabetik ayak yarası, diyabet hastalarında sıkça görülen bir komplikasyondur. Diyabet, kan şekeri seviyelerinin kontrol edilememesi nedeniyle zamanla damarlar, sinirler ve diğer dokulara zarar verir. Ayaklar, sinirlerin ve damarların yoğun olduğu bir bölgedir, bu yüzden diyabetik ayak yaraları genellikle ayaklarda ortaya çıkar. Diyabetik ayak yarası, ayakta herhangi bir yaralanmanın iyileşmediği veya enfeksiyonlara karşı direncin azaldığı durumlarda ortaya çıkar. Bu yaralar genellikle yavaş bir şekilde gelişir ve başlangıçta ağrısız o...

DEVAMI

YATAK YARASI TEDAVİSİ

Yatak yarası, basınç ülseri olarak da bilinen bir cilt yarasıdır. Genellikle kemik çıkıntılarının olduğu bölgelerde ortaya çıkar ve deri ile derialtı dokuyu etkiler. Yatak yarası, uzun süre hareketsiz kalan veya yatağa bağımlı hastalarda görülme eğilimi gösterir. Yatak yaraları, basınca maruz kalan bölgelerde cildin kan dolaşımının yetersiz olduğu durumlarda ortaya çıkar. Uzun süre aynı pozisyonda kalan bir kişinin vücut ağırlığı, kemik çıkıntılarına baskı yapar ve bu bölgelerde cilt ve dokuların besl...

DEVAMI

AMELİYAT SONRASI PANSUMAN

Ameliyat sonrası pansuman hizmeti, hastanın ameliyat sonrası belirli periyotlarda pansuman işleminin evinde gerçekleştirilmesini ifade eder. Bu hizmet, doktor tarafından belirlenen şekliyle uygulandığında ameliyatın başarısı açısından büyük öneme sahiptir. Günümüzde evde ameliyat sonrası pansuman hizmetinin sunulabilmesi, hastaların ve yakınlarının hastane enfeksiyonlarından korunabilmesi açısından büyük avantaj sağlar. Evde ameliyat sonrası pansuman işlemi, hastanın evinde cerrahi bölgenin düzenli olarak temizle...

DEVAMI

NEGATİF BASINÇLI YARA TEDAVİSİ (VAC)

Negatif basınçlı yara tedavisi, yaygın olarak VAC (Vakum Yardımlı Kapalı Sistem) tedavisi olarak bilinir ve yaranın iyileşme sürecini hızlandırmak için kullanılan bir yöntemdir. Bu tedavi yöntemi, kanlanmayı artırma, hücreleri besleme ve iyileşme sürecini destekleme gibi birçok olumlu etkiye sahiptir. Özellikle yanık tedavisi ve bası ülserleri gibi durumlarda etkili bir şekilde kullanılmaktadır. VAC tedavisi, eğitimli sağlık profesyonelleri tarafından uygulanmalı ve hastalara özenle sunulmalıdır. VAC tedavisinin farklı &cc...

DEVAMI