BİLGİ VE TALEP FORMU

Detaylı bilgi almak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Trakeostomi; boyunda nefes borusuna bir delik açılarak bir kanül yerleştirilip sürekli olarak hava yolu açıklığının sağlandığı cerrahi işlemdir. Kanül temizliği hastanın enfeksiyon kapmaması için büyük önem taşır. Kullanılan kanül, özelliğine bağlı olarak, belirli sürelerde sağlık personelleri tarafından değiştirilmelidir. Gırtlakta Trakeostomi için açılan delik açık yara olduğundan hijyen durumuna çok dikkat edilmeli, takip edildiği sürede kızarıklık, akıntı veya koku oluşması durumunda tıbbi yardım alınmalıdır.

Evde trakeostomi bakımı, hastanın rahat ve güvenli bir şekilde solunum yapabilmesi için yapılması gereken işlemleri içerir. Bu işlemler arasında trakeostomi bölgesinin temizlenmesi, tüplerin değiştirilmesi ve nemlendirici uygulaması yer alır. Bu bakım, enfeksiyon riskini azaltmak, tüplerin tıkanmasını önlemek ve solunum yolunu açık tutmak için yapılmalıdır.

Trakeostomi bakımı profesyonel sağlık ekipleri tarafından ve özenle gerçekleştirilmelidir. Trakeostomi uygulanmış hastalar kendilerini sosyal hayattan soyutlanmış hissedebilirler ve bu durum hem kendileri hem yakınları için psikolojik olarak zorlayıcı bir süreç olabilir. Bu durumda mental ve fiziksel sağlığı bir arada ele alan ve gerektiğinde ilgili yönlendirmeleri yapacak profesyonel ekiplerle çalışmanın önemi büyüktür.

Geropital Evde Sağlık ve Bakım Merkezi olarak bünyemizdeki profesyonel sağlık çalışanlarımız ile trakeostomi için gereken tüm bakım hizmetlerini en kaliteli bakım ürünleri ile evinizin konforunda sizlere sunuyoruz.

Kendiniz veya yakınlarınız için Geropital Trakeostomi Bakımı hizmeti almak isterseniz Geropital Çağrı Merkezi üzerinden bize ulaşabilirsiniz.