BİLGİ VE TALEP FORMU

Detaylı bilgi almak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Stoma (Ostomi), vücutta yapılan cerrahi bir işlem sonucu, sindirim, idrar veya solunum yollarından atılan atık maddelerin, karın bölgesine açılan bir delik yoluyla dışarıya boşaltılması için oluşturulan bir açıklıktır. Bu açıklık, barsak veya idrar kesesi gibi organlardan yapılabileceği gibi, solunum yollarından da yapılabilmektedir. Stoma operasyonu, kanser, ülseratif kolit, Crohn hastalığı, bağırsak tıkanıklığı, travma gibi birçok nedenle gerçekleştirilebilir.

Stoma, hastanın hayatını kolaylaştırmak ve normal bir hayat sürmesine yardımcı olmak amacıyla yapılır. Stoma, hastanın bağırsak veya idrar yolundan atık maddeleri boşaltabilmesine olanak sağlar ve bu sayede normal bir bağırsak veya idrar fonksiyonu sağlanır.

Geropital Evde Sağlık ve Bakım Merkezi olarak çeşitli tıbbi bakım hizmetlerini konfor alanınızdan çıkmanıza gerek kalmadan sunuyoruz. NG bakımı, kolostomi bakımı, trakeostomi bakımı ve PEG bakımı gibi belirli periyotlarda pansuman ve hassas bakım gerektiren tüm hizmetleri profesyonel sağlık çalışanlarımız ile evinizin konforuna taşıyoruz.

Stoma Bakım Paketi Kapsamı

  1. İlaç tedavisi: Hastanın doktorunun belirlediği ilaçların evde uygulanması

  2. Yara bakımı: Kanser tedavisi sırasında oluşan yaraların bakımı ve tedavi

  3. Tıbbi cihaz kullanımı: Hastanın kullanması gereken tıbbi cihazların evde kullanımı eğitimi ve uygulanması

  4. Beslenme desteği: Kanser tedavisi sırasında beslenme düzenlenmesi ve destek sağlanması.

  5. Psikolojik destek: Kanser hastalarına ve ailelerine psikolojik destek sağlanması.

  6. Fiziksel terapi: Kanser tedavisinin yan etkilerini azaltmak için yapılan egzersizler ve fiziksel terapi.

  7. Evde bakım ekipmanları: Yatak, tekerlekli sandalye, hasta karyolası gibi evde bakım için gerekli ekipmanların sağlanması.

  8. Hastanın evdeki bakımını sağlamak için eğitim: Hasta yakınlarına evde bakım yapma konusunda eğitim verilmesi.

Stoma Bakım Paketi kapsamı, hastanın ihtiyaçlarına ve tedavi planına göre değişebilir. Tedavi sürecinde hastanın doktoru ve sağlık ekibi, evde Stoma Bakım Paketi hizmetlerinin gerektiği şekilde sağlanmasını sağlamak için birlikte çalışır. Geropital Evde Sağlık ve Bakım Merkezi, kişiye özel bakım planı ile gerek kısa süreli gerek uzun süreli evde bakıcılık hizmetleri sunmaktadır.