BİLGİ VE TALEP FORMU

Detaylı bilgi almak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Evde sonda takma ve çıkarma işlemleri, özellikle tedavisi ve bakımı evinde devam eden hastalar için önemli bir hizmettir. Profesyonel sağlık personelleri tarafından uygulanması gereken sonda işlemleri steril ortamda sunulmalıdır. Evde idrar sondası takılması işlemi, idrar kesesinden idrar akışının sağlanması amacıyla, bir kateterin idrar yoluna yerleştirilmesi işlemidir. Bu işlem, özellikle geçici veya kalıcı idrar yolu tıkanıklığı olan veya idrar yapamayan hastaların tedavisi için kullanılır.

Evde idrar sondası takılması işlemi, eğitimli bir sağlık profesyoneli tarafından gerçekleştirilmelidir. Bu işlem, genellikle steril bir ortamda yapılır ve hasta rahat bir pozisyonda tutulur. İşlem sırasında kullanılan ekipmanlar steril olmalıdır. İdrar sondası takılması işlemi, öncelikle anestezi kremi veya jelle idrar yolunun uyuşturulması ile başlar. Ardından, sterilize edilmiş bir sondanın, idrar yolundan geçirilerek idrar kesesine yerleştirilmesi işlemi gerçekleştirilir. Sonda takıldıktan sonra, uygun şekilde sabitlenir ve hastanın rahat bir pozisyonda kalması sağlanır.

Sonda işlemleri profesyonel sağlık ekipleri tarafından ve özenle gerçekleştirilmelidir. Sonda uygulanmış hastalar kendilerini sosyal hayattan soyutlanmış hissedebilirler ve bu durum hem kendileri hem yakınları için psikolojik olarak zorlayıcı bir süreç olabilir. Bu durumda mental ve fiziksel sağlığı bir arada ele alan ve gerektiğinde ilgili yönlendirmeleri yapacak profesyonel ekiplerle çalışmanın önemi büyüktür.

Geropital Evde Sağlık ve Bakım Merkezi olarak bünyemizdeki profesyonel hemşirelerimiz ile sonda uygulaması için gereken tüm tıbbi hizmetleri en kaliteli bakım ürünleri ile evinizin konforunda sizlere sunuyoruz. Kendiniz veya sevdikleriniz için evde idrar sondası takılması hizmeti randevusu oluşturmak için Geropital Çağrı Merkezi üzerinden bize ulaşabilirsiniz.