BİLGİ VE TALEP FORMU

Detaylı bilgi almak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Hastanın ameliyat sonrasında belirli periyotlarla ameliyat sonrası pansuman hizmeti alması son derece gereklidir. Bu işlemin doktoru tarafından tanımlandığı şekli ile uygulanması, ameliyatın başarısı açısından büyük önem taşır. Ameliyat sonrası pansuman hizmetlerinin günümüz şartlarında evde yapılabiliyor olması hasta ve yakınlarının hastane enfeksiyonlarından korunabilmeleri için büyük avantaj sağlar.

Evde ameliyat sonrası pansuman, hastanın evinde cerrahi bölgenin düzenli olarak temizlenmesi, dezenfekte edilmesi ve pansuman malzemeleriyle kapatılmasıdır. Bu işlem, cerrahi bölgenin enfeksiyon riskini azaltır ve iyileşme sürecini hızlandırır. Evde ameliyat sonrası pansuman işlemi, doktorunuzun önerdiği bir tedavi planına göre gerçekleştirilir. Tedavi planı, ameliyatın türüne, hastanın sağlık durumuna ve yaranın büyüklüğüne göre değişebilir.

Evde ameliyat sonrası pansuman işlemi sıklığı, doktorunuzun önerilerine göre değişebilir. Bazı durumlarda, hasta veya hasta yakınları günlük olarak pansuman yapabilirken, bazı durumlarda pansuman haftada birkaç kez yapılabilir. Pansuman işlemi sırasında veya sonrasında herhangi bir ağrı, şişlik, kanama veya enfeksiyon belirtisi gibi olası komplikasyonlar hakkında sağlık profesyonellerine bilgi vermek önemlidir.

Geropital sağlık ekibimiz ile evde ameliyat sonrası pansuman hizmetini doktor denetiminde ve ideal hijyen ortamında uyguluyoruz. Kendiniz veya sevdikleriniz için Geropital Ameliyat Sonrası Pansuman hizmeti almak isterseniz Geropital Çağrı Merkezi üzerinden bize ulaşabilirsiniz.