BİLGİ VE TALEP FORMU

Detaylı bilgi almak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Trakeostomi Bakımı ve Eğtimi

Trakeostomi, boyunda nefes borusuna bir delik açılarak hava yolunun sürekli olarak açık tutulması amacıyla bir kanül yerleştirilmesiyle gerçekleştirilen bir cerrahi işlemdir. Trakeostomi kanülünün temizliği, hastanın enfeksiyon kapma riskini önlemek için büyük önem taşır. Kanül, özelliklerine bağlı olarak belirli aralıklarla sağlık personeli tarafından değiştirilmelidir.

Ayrıca, trakeostomi için açılan delik gırtlakta açık bir yara olduğundan hijyen durumuna özen gösterilmeli ve takip edildiği süre boyunca kızarıklık, akıntı veya kötü koku gibi belirtiler ortaya çıktığında hemen tıbbi yardım alınmalıdır. Ayrıca, biriken balgamın hava yolundan temizlenmesi için sağlık personeli tarafından uygulanan aspirasyon işlemi düzenli olarak gerçekleştirilmelidir.

Trakeostomi uygulanan hastalar, sosyal hayattan uzaklaşmış hissedebilirler ve bu durum hem kendileri hem de yakınları için psikolojik olarak zorlayıcı olabilir. Bu noktada, hem mental hem de fiziksel sağlığı bir arada ele alan, gerekli tüm konular hakkında bütüncül bir şekilde bilgilendiren profesyonel bir bakım eğitimi alma önemi büyük bir değer taşır.

Geropital Evde Sağlık ve Bakım Merkezi olarak, uzman sağlık personellerimizle birlikte trakeostomi bakımında dikkat edilmesi gereken tüm hususlar hakkında size bilgi aktarıyor ve uygulamalı eğitimler sunuyoruz. Bu sayede, trakeostomi sürecinde gerekli olan tüm becerileri kazanmanızı sağlıyoruz ve size ve sevdiklerinize bu konuda en iyi destek ve rehberliği sunuyoruz.

Artık yalnız değilsiniz. Geropital Sağlık ve Evde Bakım Merkezi olarak, trakeostomi bakımı ve eğitimi hizmeti almak istediğinizde size yardımcı olmak için buradayız. Uzman ekibimizle birlikte, bu süreci daha kolay ve rahat geçirmeniz için size özel bir bakım planı oluşturarak, ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacağız.

Geropital Trakeostomi Bakımı ve Eğitimi hizmetinden yararlanmak için Geropital Çağrı Merkezi'nden bize ulaşabilirsiniz. Size, trakeostomi sürecinde ihtiyaç duyduğunuz bilgi ve desteği sunmak için sabırsızlıkla bekliyoruz.

Artık sağlık ve bakım konularında yalnız değilsiniz. Geropital Sağlık ve Evde Bakım Merkeziolarak, size ve sevdiklerinize en iyi hizmeti sunmak amacıyla buradayız. Size sağlık, huzur ve güvenli bir yaşam için el ele çalışıyoruz.