BİLGİ VE TALEP FORMU

Detaylı bilgi almak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Evde Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Muayenesi

Göz muayeneleri oldukça kapsamlı cihaz gereksinimi nedeniyle, büyük oranda ofis bağımlı, yani hastanın sağlık hizmeti sunucu kuruluşuna gitmesini gerektirmektedir. Ülkemizde giderek artan sayıda hastaya ait evde bakım ihtiyacı mevcuttur. Bu ihtiyaç sahiplerinin sağlık hizmeti sunucularına ulaşım zorlukları tek engel de değildir.

Ortopedik, nörolojik, ileri derecede yaşlılığa bağlı (geriatrik) sağlık sorunları, sağlık hizmeti sunucusuna ulaşsalar dahi, muayene ve tetkik cihazlarının ölçüm yapmasına el verecek şekilde ölçüm koltuklarına uygun oturmaları, baş-boyun pozisyonunu ayarlamalarına engel olacak niteliktedir.

Bu handikaplar nedeniyle, göz hastalıkları alanında verilecek sağlık hizmetinin sadece hastanın yaşadığı ortama götürülmesi yeterli olmayıp, duruş (postür) bozukluklarını da engel olmaktan çıkaracak, duruş pozisyonu esnekliğine sahip cihaz takımları ile muayene etmek gerekliliktir.

 

 

Geropital Evde Sağlık ve Bakım Merkezi olarak Türkiye’de evde tıbbi bakım hizmetleri konusundaki öncü çalışma örneklerimize bir yenisini ekleme kararı aldık. Evde bakım hastalarımızın ulaşmakta en çok zorlandıkları iki alan çok özel ve taşınması zor cihazlar ile çalışan branşlar olan diş ve göz hekimliği alanlarıdır.

Evde bakım hastalarının özellikle kuru göz, glokom, diyabetik retinopati, sarı nokta hastalığı tanı ve takibi ile refraksiyon kusurlarının düzeltilmesi (gözlük düzeltmesi gerektiren göz kusurları) konusunda tedavilerinin aksadığı Covid-19 kapanma sürecinde tanı ve tedavisi en çok aksayan hastalık grupları olarak rapor edilmeleri ile birlikte artık daha fazla anlaşılmıştır. 

Göz hekimine ulaşamayan hastaların katarakt hastalığı için ameliyatları da gecikmeye uğramıştır. Unutulmamalıdır ki pandemi nedeniyle kapanma süreci bitmiş dahi olsa, yatağa bağımlı hastalar için özellikli branşlardan biri olan göz hekimine ulaşma sorunu geçici değildir.

Bu durumda göz hekimi ve göz muayene cihazlarının taşınabilir olanları ile hastanın evine gitmek dışında, hasta mağduriyetini giderici çözüm yolu yoktur. Geropital Evde Sağlık ve Bakım Merkezi En yeni teknolojik cihazlar ile eviniz konforunda muayene işlemlerini gerçekleştiriyor ve hastanın konforunu ve memnuniyetini merkeze alıyoruz.

 

Evde sunabileceğimiz teşhis ve tedavi hizmetleri nelerdir?

  • Yakın ve uzak gözlük muayenesi ve reçetesi

  • Kuru göz tanısı varsa tedavisi için ilaçların reçete edilmesi, ticari ilaçlar ile iyileşme sağlanamayan hastalar için kendi kanlarından serum ve PRP göz damlası hazırlanması

  • Blefarospazm nedeniyle gözünü açmakta güçlük çeken hastaların periyodik Botulinum toksin uygulaması

  • Göz tansiyonu ölçümü, optik sinir başı görüntülemesi, göz tansiyonu tedavisi için gerekçeli ilacı reçetelenmesi

  • Diyabetik retinopati teşhis ve takibi

  • Kanama yapan, ülserli veya kötü huylu olabilecek kapak kitlelerinin biyopsisi

  • Retina damar tıkanıklıklarının teşhis ve takibi

  • Ameliyatı gecikirse, göz sağlığının zarar görebileceği göz kapağı şekil bozukluklarında (gözün kapanmaması, kapakların içe veya dışa dönmesi, kirpiklerin içe dönmesi) kapak şeklini düzeltici ameliyatlar (geçici-kalıcı tarsorafi, entropiyum ve ektropiyum ameliyatları, elektroliz ile kirpik epilasyonu) hastanın evinde de yapılabilir.

Kontrol ve takip muayenelerini yaptırmaları gereken tıbbi merkeze ulaşamayan:

Glokom hastalarının göz içi basıncını ölçerek, ilaçlarını düzenleyebiliriz.

Göz Hastalıkları Hekimimiz Kimdir?

Op. Dr. Emine Deniz Eğrilmez, 23 yıllık göz hekimi olup, her türlü göz rahatsızlığını teşhis etme tecrübesi ve tedavi etme yetkisine sahiptir. Kamudaki meslek yaşamının son 15 yılında retina hastalıkları alanında İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapmış olup, diyabetik retinopati, sarı nokta hastalığı, retina damar hastalıkları konusunda özellikle yoğunlaşmıştır. Evde bakım hastalarının en sık karşılaşılan göz sorunları, Makula Dejenerasyonu, Enfeksiyonlar, Glokom, Katarakt, Diyabetik Retinopati, Hipertansiyon, Blefarit, Kuru Göz Sendromu ve gözlerde felç komplikasyonları olarak sıralanabilir. 

Konsültan göz hekimimiz Op. Dr. E. Deniz Eğrilmez, tedavinin evde yapılamayacağı hastalık durumlarında, en uygun tıbbi merkezlere ve hekimlere ulaşım için, hastalarımıza rehberlik de etmektedir.

Dr. Eğrilmez, taşınabilir ve modern göz cihazları ile bakım evlerinde, bireysel evlerde, kişisel bakım evlerinde, huzur evlerinde ve yaşlı bakım merkezlerinde hastalara hizmet sunmaktadır.

Sağlık merkezine ulaşması mümkün olmayan yaşlı ve yatağa bağımlı hastalarda acil tıbbi göz bakımı alanında da konsültasyon hizmeti alabiliriz.

Detaylı bilgi ve randevu için 0232 33 22 112'li numaramızı 7/24 arayabilirsiniz.