BİLGİ VE TALEP FORMU

Detaylı bilgi almak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Evde Pansuman Hizmetleri

Evde pansuman hizmetleri kişinin özellikle ameliyat sonrasında ve diğer gerekli durumlarda hastaneye gitmesine gerek kalmadan evinde alabileceği pansuman hizmetlerini kapsamaktadır. Hastanın yara bölgesinin enfekte olmasının ve hayati tehdit oluşturmasının önüne geçmek için pansuman yapılacak alanın ve sonrasında yara ortamının hijyeni son derece önemlidir.

Geropital Evde Pansuman ve Yara Bakımı hizmeti dahilinde profesyonel yara bakım ekibimiz kullandıkları yenil nesil sağlık ürünleri ile hastanın pansuman bölgesinin ve pansumannın gerçekleştiği ortamın ideal hijyenini sağlar.

Kendiniz veya yakınlarınız için Geropital Evde Pansuman ve Yara Bakımı hizmeti almak isterseniz Geropital Çağrı Merkezi üzerinden bize ulaşabilirsiniz.


Evde Yara Bakım Hizmetleri

Yara bakımında amaç yara iyileşmesini engelleyen sebepleri tespit etmek, bu sebepleri ortadan kaldırmak ve yaranın iyileşeceği en uygun koşulları yaratmaktır. Yara oluşumunun altında yatan sebepleri ortaya çıkarmak için laboratuvar vb. yöntemler kullanılır. Bu süreçler sonrasında ilgili doktor ve hemşireler tarafından bir bakım planı oluşturulur ve doğru medikal ürünlerin kullanımı ile tedavi süreci başlar.

Yara bakım ürünlerinin kullanımında, yaraya özel tasarlanmış ürünler tercih edilmeli ve profesyonel ekip tarafından izlenmeli, yara hangi evrede ise tedavi buna uygun şartlarda sürdürülmelidir.

Yara bakımında en önemli kriterlerin başında, uygulayacak kişilerin, “yara bakım eğitimi” almış sağlık profesyonelleri olması gelir.

Geropital Evde Sağlık ve Bakım Merkezi olarak profesyonel kadromuz ile yara bakımı ile ilgili ihtiyaç duyduğunuz tüm bakım hizmetlerini en kaliteli bakım ürünleri ile evinizin konforunda sizlere sunuyoruz.

Kendiniz veya yakınlarınız için Geropital Evde Yara Bakım hizmeti almak isterseniz Geropital Çağrı Merkezi üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

DİYABETİK AYAK PANSUMANI

Diyabetik ayak yarası nedir? Diyabetik ayak yarası, diyabet hastalarında sıklıkla görülen bir komplikasyondur. Diyabet, kan şekeri seviyelerinin kontrol edilememesi nedeniyle zamanla damarlar, sinirler ve diğer dokulara zarar verir. Ayaklar, sinirlerin ve damarların yoğun olduğu bir bölgedir, bu nedenle diyabetik ayak yaraları sıklıkla ayaklarda görülür. Diyabetik ayak yarası, ayakta herhangi bir yaralanmanın iyileşmediği veya enfeksiyonlara karşı savunmasız hale geldiği durumlarda ortaya çıkar. Diyabetik ayak yaraları genellikle yavaşça gelişi...

DEVAMI

YATAK YARASI PANSUMANI

Yatak yarası olarak bilinen basınç ülseri genellikle kemik çıkıntılarının olduğu alanlarda ortaya çıkan, deri ve derialtını kapsayan yumuşak doku hasarıdır. Yatağa bağımlı hastalarda basınç ülseri oluşumu riski daha yüksektir. Basınç ülserleri özellikle diz, topuk, dirsek, sırt ve ayak bilekleri gibi kemik çıkıntılarının olduğu bölgelerde hassasiyet sebebi ile daha fazla görülmektedir. Evde yatak yarası bakımı, hastanın yatakta veya tekerlekli sandalyede uzun süre hareketsiz kalması nedeniyle oluşan yaral...

DEVAMI

AMELİYAT SONRASI PANSUMAN

Hastanın ameliyat sonrasında belirli periyotlarla ameliyat sonrası pansuman hizmeti alması son derece gereklidir. Bu işlemin doktoru tarafından tanımlandığı şekli ile uygulanması, ameliyatın başarısı açısından büyük önem taşır. Ameliyat sonrası pansuman hizmetlerinin günümüz şartlarında evde yapılabiliyor olması hasta ve yakınlarının hastane enfeksiyonlarından korunabilmeleri için büyük avantaj sağlar. Evde ameliyat sonrası pansuman, hastanın evinde cerrahi bölgenin düzenli olarak temizlenmesi, dezenfekte edilmesi ve pansuman m...

DEVAMI

NEGATİF BASINÇLI YARA TEDAVİSİ (VAC)

Negatif basınçlı yara tedavisi diğer bilinen adıyla VAC tedavisi sistemleri yaranın iyileşmesini hızlandırmak için kullanılır. Kanlanmayı arttırmak, hücreleri beslemek gibi birçok etkisi olan VAC tedavisi özellikle yanık tedavisinde ve bası ülserlerinde kullanılır. Vakum yardımlı yanık tedavisi, ozonlanmış bidistile veya gümüşlü su ile yıkama gibi birçok çeşidi olan VAC tedavisinin eğitimli sağlık profesyonelleri tarafından sunulması büyük önem taşır. Geropital Evde Sağlık ve Bakım Merkezi bünyesinde doktor...

DEVAMI