BİLGİ VE TALEP FORMU

Detaylı bilgi almak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Diyabetik ayak yarası nedir?

Diyabetik ayak yarası, diyabet hastalarında sıklıkla görülen bir komplikasyondur. Diyabet, kan şekeri seviyelerinin kontrol edilememesi nedeniyle zamanla damarlar, sinirler ve diğer dokulara zarar verir. Ayaklar, sinirlerin ve damarların yoğun olduğu bir bölgedir, bu nedenle diyabetik ayak yaraları sıklıkla ayaklarda görülür.

Diyabetik ayak yarası, ayakta herhangi bir yaralanmanın iyileşmediği veya enfeksiyonlara karşı savunmasız hale geldiği durumlarda ortaya çıkar. Diyabetik ayak yaraları genellikle yavaşça gelişir ve ağrısız olabilir, bu nedenle hastaların farkında olmadan ilerleyebilir. İyileşmeyen yaralar enfekte olabilir ve ciddi komplikasyonlara neden olabilir. Diyabetik ayak yaraları tedavi edilmezse, amputasyon gerektiren durumlara yol açabilir.

Diyabetik ayak yaralarının oluşmasını önlemek için diyabet hastaları ayaklarını düzenli olarak kontrol etmeli, uygun ayakkabılar giymeli ve herhangi bir yaralanma veya enfeksiyon belirtisi görüldüğünde hemen bir sağlık uzmanına başvurmalıdır. Diyabetik ayak yaralarının tedavisi, enfeksiyonun kontrol altına alınması, yaraların temizlenmesi ve iyileştirilmesi, kan şekeri seviyelerinin kontrol altında tutulması ve ayakların enfeksiyonlara karşı korunması gibi bir dizi tedavi yöntemini içerebilir.

Tüm bu olumsuz faktörler nedeniyle diyabet hastalarının yara oluşmadan önce koruyucu önlemler hakkında eğitim almaları, önleyici ürünler kullanmaları ve dikkat edilmesi gereken bilgilere sahip olmaları da önemlidir. Profesyonel sağlık ekibimiz ile diyabetik ayak tedavisi ve bunun önleyici eğitimleri konusunda uzman doktorlar ve eğitimli sağlık profesyonelleri ile sizlere destek veriyoruz.

Geropital Evde Sağlık ve Bakım Merkezi olarak profesyonel kadromuz ile diyabetik ayak tedavisi ve önleyici eğitimleri konusunda ihtiyaç duyduğunuz tüm bakım ve eğitim hizmetlerini en kaliteli bakım ürünleri ile evinizin konforunda sizlere sunuyoruz.
Kendiniz veya yakınlarınız için Geropital Ayak Pansumanı hizmeti almak isterseniz Geropital Çağrı Merkezi üzerinden bize ulaşabilirsiniz.